فروش پارچه بیمارستانی
خانه / پارچه اسپان باند / قیمت پارچه اسپان باند با خرید اینترنتی

قیمت پارچه اسپان باند با خرید اینترنتی

قیمت پارچه اسپان باند در مراکز فروش سطح کشور در مقایسه با خرید از سایت های اینترنتی، چقدر تفاوت دارد؟ آیا به نظر شما، خرید اینترنتی پارچه اسپان باند از سایت ها و فروشگاه های مجازی، پروسه خرید مطمئنی به حساب می آید یا نه؟ اصلاً شما که قصد خرید این پارچه را دارید، با خصوصیات آن آشنا هستید و می دانید در چه عرض و گرماژ هایی تولید می شود؟ در کل، هر آنچه از پارچه اسپان باند نمی دانید را در ادامه مطالعه خواهید کرد. پس همراه ما باشید.
بازار پارچه و منسوجات از قدیم تا به امروز یک بازار پر تنوع می باشد. پارچه ها هر یک دارای بافت متفاوت، الیاف گوناگون، کاربرد مختلف و … می باشند.
روز به روز که تکنولوژی های تولید پارچه در حال پیشرفت می باشد، نوع جدیدی از منسوجات به بازار فروش راه پیدا می کند. یکی از این پارچه ها که خوشبختانه بازار فروش را از آن خود نموده، پارچه اسپان باند است.
این پارچه دارای گستره کاربرد نامحدود بوده و در خیلی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. همین باعث شده تا آنقدر تقاضا برای پارچه اسپان باند در بازار بالا رود که تولیدات داخلی پاسخگوی این حجم از نیاز بازار نباشد.

برای شناخت کامل و جامع پارچه های اسپان باند، اولین بخش را به معرفی آن اختصاص داده و هر آنچه لازم است درباره پارچه اسپان باند بدانید را در آن گنجانده ایم.

از پارچه اسپان باند چه می دانید؟

خیلی از شما مصرف کننده عمده پارچه اسپان باند هستید و خیلی دیگر شاید برای اولین بار است که قصد خرید اسپان باند را کرده اید. به هر روی، بد نیست این پارچه را بهتر و بیشتر بشناسید.
پارچه اسپان باند در اصل یک پارچه بدون بافت است. یعنی چه؟
یعنی مانند خیلی از پارچه های دیگر از الیاف تار و پود تشکیل نشده و هیچگونه بافتی در آن وجود ندارد.
شیوه تولید این پارچه خاص است. بدین صورت که مواد اولیه در دستگاه های مخصوص به مواد مذاب تبدیل می شوند. این مواد با فشار از سوزن های نازک خارج شده و به شکل الیاف فیلامنت در می آیند.
این الیاف در حین خنک شدن، توسط دستگاه های مخصوصی تحت کشش قرار می گیرند. انجام مداوم این پروسه، ورق های پارچه اسپان باند را به وجود می آورد.
تنوع این پارچه همانند دیگر پارچه ها زیاد است. آن ها را می توان با لحاظ کردن هر یک از موارد زیر، به چندین و چند دسته تقسیم نمود:

 • تعداد لایه
 • تراکم و ضخامت
 • درصد استفاده از مواد اولیه
 • ابعاد (عرض و طول طاقه)
 • گرماژ یا وزن
 • رنگ و طرح

قیمت پارچه اسپان باند

و موارد بسیاری دیگری از این قبیل که نشان دهنده میزان تنوع پارچه های اسپان باند می باشد.
شاید برایتان جالب باشد اما بد نیست بدانید که این پارچه، در زمره پارچه های یکبار مصرف قرار می گیرد. یعنی در هر زمینه و در هر صنعتی، تنها یکبار قابل استفاده است. از موارد مصرف این پارچه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1. کشاورزی
 2. دامداری
 3. صنعت ساخت فیلتر
 4. صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی
 5. بیمارستان ها و مراکز درمانی
 6. کارخانه تولید چای کیسه ای
 7. صنعت تولید بسته بندی
 8. تهیه کاور های تبلیغاتی و خیلی از موارد اینچنینی
مثلاً کاربرد پارچه اسپان باند در صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی به تهیه انواع پد های بهداشتی، نواربهداشتی و … بر می گردد. در بیمارستان ها و مراکز درمانی از پارچه اسپان باند در تولید یونیفرم بیمار، پرستاران، تجهیزات اتاق عمل و … استفاده می کنند.
به همین ترتیب، پارچه اسپان باند در مدت زمانی کم، به پارچه ای کاربردی تبدیل شد.

عرض ها و گرماژهای پارچه یکبار مصرف اسپان باند

پارچه های یکبار مصرف اسپان باند در ابتدا توسط کارخانه ها در عرض ها و گرماژ های محدودی تولید می شدند. اما این روز ها به خاطر بالا رفتن میزان تقاضا و نوع مصرف پارچه ها، به تنوع عرض و همچنین گرماژ آن ها اضافه شده است.
عرض هایی که امروز در بازار فروش پارچه می توان خریداری کرد عبارت است از:

 1. پارچه اسپان باند با عرض ۱۰۰ سانتی متر
 2. پارچه اسپان باند با عرض ۱۲۰ سانتی متر
 3. پارچه اسپان باند با عرض ۱۶۰ سانتی متر و …

در هنگام خرید این پارچه، باید عرض را با نوع مصرف مطابقت داد. مثلاً در مصارف بیمارستاتی، پارچه اسپان باند بهتر است از عرض های بزرگ باشد تا میزان ضایعات آن به حداقل برسد.
بعد از توضیح عرض های پارچه اسپان باند، نوبت به گرماژ این پارچه رسید.
ممکن است با خود فکر کنید که منظور از گرماژ پارچه چیست؟
در پاسخ باید گفت که گرماژ در اصل همان میزان وزن پارچه است که در عرض مشخص و طول ۱ متر پارچه اسپان باند اندازه گیری می شود.
گرماژ پارچه های اسپان باند مختلف است. در حالت کلی، گرماژ پارچه اسپان باند تولیدی شرکت های مختلف را می توان محدود به ۱۷ تا ۱۱۰ گرم دانست. از گرماژ ۲۰ پارچه اسپان باند به بالا، طبق قاعده و قانونی که وجود دارد، گرماژ پارچه ها با مضرب ۵ افزایش پیدا می کند.
اما در این میان، تولیدی هایی هم هستند که به صورت سفارشی سازی به تولید پارچه اسپان باند در عرض و همچنین گرماژ مختلف مشغول می باشند.
بی شک متوجه شدید که این پارچه جزو معدود پارچه هایی است که امکان سفارشی سازی آن وجود دارد. پس اگر نیاز خاصی به این نوع پارچه داشته و کاربرد آن متفاوت از دیگر کاربرد های اصلی این پارچه می باشد، می توانید در گرماژ و عرض مشخص و مورد نظر خود آن را سفارش دهید.

قیمت پارچه اسپان باند

پارچه اسپان باند پزشکی با چه مشخصاتی عرضه می گردد؟

یکی از انواع پارچه های اسپان باند خروجی از کارخانه های تولید داخلی، پارچه های اسپان باند پزشکی هستند. پارچه اسپان باند پزشکی، موارد مصرف متعددی دارد و در بیمارستان ها، اورژانس ها، مراکز درمانی و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
مثلاً کاربرد پارچه اسپان باند پزشکی در بیمارستان ها عبارت است از:

 • یونیفرم بیماران
 • فرم پرستاران
 • فرم پزشکان
 • لباس یکبار مصرف همراهان در بخش های خاص
 • کلاه پزشکی
 • ماسک
 • روتختی و روبالشتی های یکبار مصرف
 • کاور تجهیزات پزشکی و مواردی از این قبیل

ناگفته نماند که این پارچه ها از مشخصات خاص خود برخوردار بوده تا با دیگر پارچه های اسپان باند مصرفی در کشاورزی، صنعت تولید چای کیسه ای، تولید فیلتر های صنعتی و … اشتباه گرفته نشود.
این مشخصات عبارتند از:

 1. گرماژ مشخص بین ۳۰ تا ۶۰ گرم یا ۲۰ تا ۵۰ گرم که بسته به نوع استفاده متفاوت می باشد.
 2. ضد باکتری بودن که یکی از مهمترین مشخصه ای است که یک پارچه پزشکی و بیمارستانی باید دارا باشد.
 3. یکبار مصرف بودن که نیاز به شستشو و ضد عفونی های چندین باره را حذف می کند.
 4. داشتن ضخامت مشخص و مناسب که نه بدن نما بوده و نه برای فصول سرد سال گرم باشد.
 5. مقاومت بالایی در برابر کشش داشته و به همین سادگی ها پاره نشود.
 6. از کیفیت رنگ خوبی برخوردار بوده تا سبب کاهش اعتماد به نفس بیمار، پرستار و یا پرسنلی که از آن استفاده می کنند، نشود.
 7. دارای عرض مشخص ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۶۰ سانت باشد تا در استفاده های پزشکی، میزان ضایعات آن به حداقل برسد.
 8. ضد آب یا واتر پروف بوده تا در هنگام خیس شدن نیازی به تعویض نداشته باشد و …

برای دانستن دیگر مشخصات این پارچه، بد نیست مستقیماً با مشاورین فروش تولید کنندگان ارتباط برقرار کرده تا اطلاعات جامع تر و دقیق تری به دست آورید.

قیمت پارچه اسپان باند

چرا استفاده از پارچه یکبار مصرف در بیمارستان ها مهم است؟

نوع پوشش، میزان پاکیزگی، عدم وجود آلودگی و مواردی از این قبیل در بیمارستان ها یکی از پر اهمیت ترین موارد می باشد.
زیرا بیمارستان ها یک محیط آلوده به ویروس و میکروب های مختلف بوده و افرادی که به عنوان بیمار در آنجا بستری هستند، نسبت به انسان های عادی و سالم دارای سیستم ایمنی ضعیف تری می باشند.
تا قبل از این، خیلی از بیمارستان ها از پارچه های تترون بیمارستانی برای دوخت یونیفرم بیمار، پرستار، پزشک، پرسنل، کالای خواب و … استفاده می کردند. اما استفاده از این پارچه ها دردسر های بسیاری داشت. مانند:

 • شستشوی مداوم
 • ضد عفونی
 • اتو کشی
 • صرف هزینه زیاد بابت خرید
 • نیاز به نیروی انسانی بیشتر در بخش پرسنل بیمارستان و مواردی نظیر اینها

با روی کار آمدن پارچه های یکبار مصرف، کار بیمارستان ها آسان تر شد و از طرفی هزینه هایشان کاهش یافت. زیرا پارچه های یکبار مصرف نه به شستشوی چندین باره و ضد عفونی نیاز دارند و نه لازم است که هر سری اتو کشی شوند.
این پارچه ها یکبار که توسط بیماران، پرسنل، پرستاران، پزشکان و … که استفاده می شوند، دور ریخته می گردند.
اگر نگران آلودگی ناشی از دور ریز این پارچه ها در محیط زیست هستید، باید اذعان داشت که این پارچه ها برای محیط زیست هیچ آلودگی به همراه نداشته و نخواهند داشت.
حتی از گونه پارچه های اسپان باند در رفع آلودگی های محیط زیست از جمله دریاها استفاده می شود.

قیمت پارچه اسپان باند

بهترین قیمت پارچه اسپان باند بیمارستانی کجا ارائه می شود؟

پارچه اسپان باند بیمارستانی در مقایسه با پارچه های تترون مصرفی در مراکز درمانی از قیمت کمتری برخوردار می باشد. البته شرایط خرید هم در قیمت پارچه اسپان باند تاثیر خواهد داشت. مثل:

 1. مقدار خرید (عمده یا خرد بودن میزان نیاز)
 2. انتخاب شیوه خرید (خرید مستقیم یا با مستقیم)
 3. انتخاب برند مورد نظر (برند های ایرانی یا خارجی) و …

وقتی پارچه اسپان باند در بازار خرید فروش با قیمت مشخصی عرضه می شود، اگر شخصی قصد خرید عمده آن را کند، قیمت نهایی کمتر خواهد شد. به عنوان مثال اگر قیمت هر متر از پارچه اسپان باند در بازار خرید خرد برابر با ۱۰۰۰ تومان باشد، قیمت عمده آن به ازای هر متر برابر است با ۸۰۰ تومان.
دیگر عاملی که تاثیرگذار بر قیمت خرید و فروش پارچه اسپان باند می باشد، انتخاب شیوه خرید است. به منظور خرید پارچه اسپان باند با قیمت مناسب و مقرون به صرفه، بد نیست خرید مستقیم و بدون واسطه را گزینش کنید. زیرا بر همگان واضح و مبرهن است که انتخاب یک مرکز فروش واسطه ای برای تهیه انواع پارچه اسپان باند، کار مقرون به صرفه ای نخواهد بود. در این مراکز به اندازه چند درصدی قیمت پارچه اسپان باند بیشتر از مراکز فروش مستقیم و بدون واسطه خواهد بود.
کارخانه و برند تولیدی هم تاثیر بسزایی بر قیمت پارچه اسپان باند در بازار فروش می گذارد. قسمتی از نیاز بازار داخلی از طریق پارچه های تولیدکنندگان ایرانی تامین می شود و بخش دیگر نیاز ها را با پارچه های برند خارجی پاسخ می دهند. کیفیت پارچه های اسپان باند ایرانی و وارداتی در بازار این روز ها کمی تا قسمتی به هم نزدیک بوده و تنها به خاطر هزینه ها دارای قیمت های متفاوتی است.

به هر روی، اول از هر چیز باید موارد مصرف پارچه اسپان باند را مشخص کرده تا بتوانید تولید کننده آن عرض و گرماژ از پارچه اسپان باند را در بازار داخلی بیابید. آنگاه تصمیم می گیرید که چگونه و چطور، بهترین قیمت این پارچه را تهیه نمایید.

قیمت پارچه اسپان باند

خرید اینترنتی پارچه های یکبار مصرف بیمارستانی تولید جدید

پارچه های اسپان باند تولید جدید، دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی هستند که آن ها را از اسپان باند های تولید قدیم متمایز می سازد.
پارچه های یکبار مصرف بیمارستانی تولید جدید، دارای خصوصیات زیر هستند:

 • آب دوست
 • آب گریز
 • آنتی یو وی و غیره

ساده ترین راهی که برای خرید این تازه وارد ها به بازار فروش پارچه پیشنهاد می شود، خرید اینترنتی است. خرید اینترنتی پارچه بایستی با در نظر گرفتن شرایط زیر صورت پذیرد:

 1. توجه به کامنت و نظرات مشتریان گذشته
 2. اطمینان پیدا کردن از وجود نشان اعتماد سایت
 3. بررسی فعالیت های گذشته سایت
 4. وجود راه های ارتباطی با مدیران سایت و …

اگر سایتی دارای کامنت و نظرات مثبت بود، نشان اعتماد داشت، فعالیت های گذشته اش بدون شبهه بود و راه ارتباطی با مدیران در اختیار مراجعه کنندگان قرار گرفته بود، سایت مطمئنی برای خرید پارچه به شمار خواهد رفت.
خوبی این سایت ها، کاهش هزینه ها و زمان مصرفی خریدار تا حد ممکن می باشد.

هم اکنون این مجموعه به عنوان یکی از برترین سایت های فروش اینترنتی در زمینه پارچه های بیمارستانی، توانسته خریدی مطمئن را برای تمامی مشتریان خود به ارمغان آورده باشد. شما هم می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و با کاهش هزینه های رفت و آمدی خود، خریدی مطمئن داشته باشید.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش شرکت های زنجيره ای تولید انواع پارچه های بيمارستانی :
معصومه يوسفی (مهندس نساجی)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125814216
پاسخگويی تلگرام: 09371551600
کانال تلگرام: parchehyousefi@
پست الکترونیکی: parcheh.yousefi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عرضه مستقیم پارچه اسپان باند

بزرگترین مرکز عرضه مستقیم پارچه اسپان باند بیمارستانی ارزان

عرضه مستقیم پارچه اسپان باند توسط مراکز پخش با قیمت ارزان تر صورت می پذیرد، …

کانال تلگرام اینستاگرام